Zafer Partisi Gelecek, Tüm Sığınmacı ve Kaçaklar Gidecek

Başkanlık Divanı


Prof. Dr. Ümit Özdağ PROF. DR. ÜMİT ÖZDAĞ
GENEL BAŞKAN
Prof. Dr. Ümit Özdağ

Ümit Özdağ, 03.03.1961 yılında Tokyo/Japonya’da doğmuştur. Ümit Özdağ’ın Tokyo’da doğmasının nedeni, babası Muzaffer Özdağ’ın 27 Mayıs 1960’da gerçekleşen askeri müdahale sonrasında kurulan Milli Birlik Komitesi’nin önde gelen üyelerinden birisi olmasıdır. Alparslan Türkeş’in liderliğinde Türk siyasi tarihinde 14’ler diye bilinen grubun üyeleri çeşitli ülkelere sürülmüşlerdir. Ümit Özdağ da siyasal sürgünde doğmuştur. Aile 1963 yılı sonunda Türkiye’ye dönmüştür. Ümit Özdağ’ın çocukluk yılları Türkiye’de geçmiştir.

Ümit Özdağ ilk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde gerçekleştirmiştir. Ümit Özdağ, lise yıllarında Ankara’da Çankaya Ülkü Ocakları’nda ve Ankara Koleji’nde ülkücü hareket içinde siyasi mücadeleye başlamıştır. Bu mücadele sürecinde ülkücü faaliyetlerden dolayı, Ankara Koleji’nden 1977/78 öğrenim yılının son günü dersler tamamlandıktan sonra, dönemin Ankara Valisi’nin talimatı ile tasdikname ile uzaklaştırılmıştır. Bundan dolayı, Ümit Özdağ lise diplomasını Ankara’da Aktepe Lisesi’nden almıştır.

Ümit Özdağ, yüksek öğrenimini 1980-1986 yılları arasında Münih kentinde Ludwig Maximilians Üniversitesi’nde gerçekleştirmiştir. Münih Ludwig Maximilians Üniversitesi’nde siyasal bilgiler ve felsefe fakültelerinde okumuştur. Ümit Özdağ yüksek lisans çalışmasını “Türkiye’de Planlı Kalkınma ve Devlet Planlama Teşkilatı” üzerine hazırlamıştır.

Ümit Özdağ, 1986 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 1990 senesinde “Atatürk ve İnönü Döneminde Ordu-Siyaset İlişkileri” konulu çalışması ile siyaset bilimi doktoru olmuştur.

Dr. Özdağ, 1993 yılında “Menderes Döneminde Ordu-Siyaset ilişkileri ve 27 Mayıs Askeri Hareketi” konulu tezi ile siyasal teori doçenti unvanını almıştır.

Doç. Dr. Ümit Özdağ, 1994 yılında 2004 yılına kadar çıkacak olan “Avrasya Dosyası” adlı üç aylık uluslararası ilişkiler ve stratejik araştırmalar dergisini çıkarmaya başlamış ve editörlüğünü yapmıştır. 1980’lerin sonundan itibaren terörizm ve etnik sorunlar konularında araştırmalar yapan Özdağ, 1995 senesinde Doğu, Güneydoğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu illerimizden göç alan illerde sosyo-politik içerikli saha araştırmaları yapmıştır. 1997 senesinde Bitlis’in Mutki ilçesinde saha araştırması yapmıştır. 1996 senesinde Kuzey Irak’ta Erbil ve Süleymaniye’de ekonomik merkezli araştırmalar gerçekleştirmiştir.

Ümit Özdağ, 1997-1998 senelerinde ABD’de Baltimore’da Towson Üniversitesi’nde küreselleşme, Avrasya’da etnik sorunlar konularında araştırmalar yapmış ve aynı konularda ders vermiştir. 1999 senesinde dünyanın en büyük stratejik araştırma merkezlerinden birisi olan ve Türkiye’de modern stratejik araştırma kurumlarının ilki olan Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’ni (ASAM) kurmuştur. 2000 yılında ASAM’a bağlı olarak çalışan Ermeni Araştırmaları Enstitüsü’nü kurmuştur. Ümit Özdağ, ASAM’ın 2004 senesine kadar başkanlığını ve yönetim kurulu başkanlığını yürütmüştür. Ümit Özdağ, 2003 senesinde Diyanet İşleri Başkanlığı için dini ilişki ve sorunları stratejik açıdan inceleyen “Diyanet Araştırmaları Merkezi” (DİYAM) adlı stratejik araştırma merkezini kurmuş ve altı ay başkanlığını yapmıştır.

Prof. Dr. Ümit Özdağ 2005 yılında “21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü” isimli düşünce kuruluşunu kurmuş ve başkanlığını yapmıştır. Özdağ, 2015 sonrasında 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü’nün yönetim kurulu başkanlığı görevini 2021 yılına kadar sürdürmüştür.

Ümit Özdağ, sadece öğretim üyesi olduğu Gazi Üniversitesi’nde değil, Harp Okulu, Polis Akademisi, Polis İstihbarat Dairesi, Milli Güvenlik Akademisi, Milli Güvenlik Akademisi Kamu Diplomasisi Kursları, Adalet Yüksek Okulu ve İçişleri Bakanlığında dersler ve konferanslar vermiştir.

Prof. Dr. Özdağ, Washington, Moskova, Tokyo, Yeni Delhi, Kahire, İskenderiye, Brüksel, Tahran, Bişkek, Alma Ata, Londra, Münih ve Tel Aviv’de değişik üniversite ve araştırma merkezlerinde konferanslar vermiştir. Ayrıca birçok ülkede kongrelere katılmış, tebliğ sunmuştur. Türkiye’nin güvenliği konusunda akademik ve siyasi çalışmalarının yanında Özdağ demokrasi mücadelesini de sadece söylem değil, eylemle de vermiştir. 2001 yılında profesör olan Ümit Özdağ, 2005 senesinde Gazi Üniversitesinde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından yapılan anti demokratik rektör atamasını protesto ederek Sezer Cumhurbaşkanı olduğu sürece üniversitelerde ders vermeyeceğini söyleyerek Gazi Üniversitesi’nden ayrılmıştır. Prof. Dr. Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı Ahmet N. Sezer’in cumhurbaşkanlığı süresinin sona ermesi ile Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyeliğine dönmüştür.

Güvenlik bilimleri, istihbarat bilimi, düşük yoğunluklu çatışma, etnik sorunlar, Avrupa Birliği, Avrasya ve Ortadoğu konularında çalışan Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın yayınlanmış 33 kitabı vardır. 11 editörlük yaptığı kitap yayınlamıştır.

Almanca’dan dört tercüme kitabı mevcuttur. Avrasya Dosyası, Stratejik Analiz, Türk Yurdu, 21. Yüzyıl gibi dergi ve gazetelerde yayınlanmış 300’ün üzerinde makalesi mevcuttur. Prof. Dr. Ümit Özdağ İngilizce ve Almanca bilmektedir. Ümit Özdağ’ın, Alp Özdağ adında 12 yaşında bir oğlu vardır.

Ümit Özdağ siyasete lise çağında başlamıştır. Almanya’da akademik eğitim sonrasında Türkiye’ye döndükten sonra 1992-1994 yılları arasında Ülkü Ocakları’nda Başbuğ Alparslan Türkeş’in talimatı ile özel eğitim grubuna ders vermiştir. 2003 senesinde aktif siyasete girmiş ve MHP Genel Başkanlığına adaylığını Bingöl’de 1978’de PKK tarafından şehit edilen MHP Bingöl Belediye Başkanı rahmetli Hikmet Tekin’in mezarında açıklamıştır. 2006 Kongresinden önce MHP Genel Merkezi tarafından MHP’den ihraç edilerek aday olması engellenmiştir.

2011 yılında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından MHP’ye davet edilmiştir. 2011 seçimlerinde İstanbul’dan MHP 2. Bölge 4. Sıra adayı gösterilmiştir. Haziran 2015 seçimlerinde MHP’den Gaziantep 1. Sıra adayı gösterilmiş ve Gaziantep Milletvekili seçilmiştir. Özdağ Kasım 2015 seçimlerinde de Gaziantep’ten milletvekili seçilmiştir. Aralık 2015’de MHP Genel Başkan yardımcısı olan Ümit Özdağ, bu görevinden istifa ederek, 9 Nisan 2016 tarihinde MHP Genel Başkanlığına Rize’de adaylığını açıklamıştır. Özdağ, 20 Ekim 2016 tarihinde MHP’den ihraç edilmiştir.

Ümit Özdağ, diğer MHP’den ihraç edilen genel başkan yardımcıları ile 16 Nisan 2017 cumhurbaşkanlığı referandumu öncesinde “Türk Milliyetçileri Hayır Diyor” platformunu kurmuştur. Referandum sürecinde Türkiye’yi dolaşan Özdağ, Kirli Referandum diye adlandırdığı referandum gecesi Yüksek Seçim Kurulu önünde yer alan tek siyasetçi olmuş ve Yüksek Seçim Kurulu başkanın odasına girerek, hesap sormuştur.

Ümit Özdağ, daha sonra İYİ Parti’nin iki kurucusundan birisi olarak partinin kurucular kurulu listesini hazırlamıştır. İYİ Parti Propagandadan Sorumlu Genel Başkan yardımcısı olmuştur. 2018 seçimlerinde İYİ Parti İstanbul Milletvekili olarak seçilmiştir. İYİ Parti’nin siyasal çizgisinin kuruluş noktasından ayrılması üzerine 2019 yerel seçimleri sonrasında başkanlık divanından istifa etmiştir. İYİ Parti’nin melez siyaset adı verilen çizgiye kayması ve Parti içindeki FETÖ’cü sızma ile mücadele etmesi üzerine İYİ Parti Yönetimi tarafından tasfiye edilmek istenmiş partiden ihraç edilmiştir.

Mahkeme kararı ile İYİ Parti’ye dönen Ümit Özdağ 4 Mart 2021’de İYİ Parti’den istifa etmiş ve Ayyıldız Hareketini kurmuştur. 19 Mayıs 2021’de Anıtkabir ziyareti ile yürüyüşe başlayan Ümit Özdağ, daha sonra Türklüğün
başkenti Yesi’yi ziyaret etti. Ümit Özdağ, Türk İslam kültürünün yeşermesi ve gelişiminde büyük öneme sahip Hoca Ahmet Yesevi’nin türbesini ziyaret ederek, buradan aldığı toprağı 850 yıl sonra öğrencisi Hacı Bektaş
Veli’nin türbesine getirdi.

26 Ağustos Büyük Taarruz’un 99. yıl dönümünde anma etkinliği düzenleyen Ümit Özdağ, bu anlamlı günde Zafer Partisi’nin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı’na vererek 194 kurucular kurulu üyesi ile birlikte Zafer Partisi’ni resmen kurdu.

All Members
All Members
DIŞ POLİTİKADAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
ŞÜKRÜ SİNA GÜREL

1950 yılında İzmir’de doğdu. Sırasıyla İzmir Kolej, Robert Kolej, Chicago Desplaines Lisesinden sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1971’de mezun oldu. SBF 1977’de Siyasal Bilimler Doktoru, 1984’de Siyasal Tarih Doçenti ve 1990’da Uluslararası ilişkiler Profesörü oldu. SBF nin yanı sıra yurtiçinde ve yurtdışındaki üniversitelerde dersler verdi. Siyasal tarih, bölgesel politika ve Türk dış politikası alanlarında çok sayıda makalesi yurtiçine ve dışında yayınlandı. Türk-Yunan İlişkileri kitabı Yunancaya çevirildi. 1995-2002 20. Ve 21. Dönem İzmir Milletvekili, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyesi, Avrupa Birliği-Kıbrıs-Gümrükler-Denizcilik-ETİ Maden-TKİ-Devlet Personel Başkanlığından sorumlu Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olarak hizmet vermiştir. 2002 ertesinde Cumhuriyet ve Yurt Gazetesinde köşe yazarlığı, televizyon kanallarında yorumculuk yapmıştır. Halen Atılım Üniversitesi öğretim üyesidir.

Eserleri :

·         Orta Doğu Petrolünün Uluslararası Politikadaki Yeri (SBF Yayınları, 1979; İmge Kitabevi Yayınları,2018)

·         Tarihsel Boyutları içinde Türk Yunan İlişkileri (1821-1993) (Ümit Yayıncılık,1993; İmge Kitabevi Yayınları, 2018) (Yunancaya çev. Pantelis Touloumakos, Selanik :Kyriakidis Bros. ,2008)

·         Kıbrıs Tarihi (1878-1960) Kolonyalizm, Ulusculuk ve Uluslararası Politika (İmge Kitabevi Yayınları,2020)

·         Turkey in a Changing World (Y. Kimura ve Ş. Ünsal ile birlikte) (Tokyo : Institute of Developing Economies, 1993)

All Members
SOSYAL POLİTİKALARDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
PROF. DR. MEHMET ALİ ŞEHİRLİOĞLU

24.08.1959 yılında Ankara’ da doğdu. İlköğrenimini Ankara’da Ayşe Abla İlkokulunda, ortaokul ve liseyi İstanbul Vefa Lisesinde tamamladı. 1985 Yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesinden teğmen rütbesi ile mezun oldu. 1986-1988 yılları arasında üsteğmen rütbesi İle Edremit 19. Piyade Tugayında görev yaptı. 1988-1992 yılları arasında GATA Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde ihtisasını tamamladı. 1992-1995 yılları arasına Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı yüzbaşı olarak Diyarbakır askeri hastanesinde çalıştı. Özellikle bu dönemde Ortopedik harp cerrahisi konusunda çalışmalarda bulundu. Gülhane Askeri Tıp Akademisine akademisyen olarak dönerek 1995 yılında yardımcı doçent, 2000 yılında doçent, 2007 yılında profesör oldu. Bu süre içerisinde omurga cerrahisi konusunda ihtisaslaştı. Halen harp cerrahisi, spor hekimliği, travma cerrahisi, ortopedinin çeşitli dalları, afet tıbbı ve omurga cerrahisi konusunda çalışmalarda bulunup çok sayıda yazılı ve sözlü yurt içi ve yurt dışı yayınları, yurt içi ve yurt dışı kongrelerde konuşmacı olarak katılımı ve oturum başkanlıkları bulunmaktadır.

2011 yılında profesör kıdemli albay rütbesi ile emekli olarak, muayenehane ve özel hastane hekimliği yaptı. Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği, Türk Omurga Derneği, Türkiye Voleybol Federasyonu sağlık kurul aktif üyesi olup, ordu milli takım, bayan milli voleybol takım doktorluğu, Türk Ortopedi Derneği yönetim kurulu üyeliği ve 2.Başkanlığı yapmıştır. Aynı zamanda Gülhane Eğitim ve Sağlık Dayanışma Vakfı başkanıdır. Son olarak LÖSEV Lösante Hastanesi yönetim kurul ve Lösante Hastanesi ortopedi ve travmatoloji kliniğinde görev yaptı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

All Members
SİYASİ İŞLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
SEYİT YÜCEL

1961 yılında doğdu.

Ankara, Bektaşlı, Frankfurt ve son olarak Yozgat Sakarya İlkokulu’nda okuduktan sonra ortaöğretimine Boğazlıyan Ortaokulu’nda devam etti. Lise eğitimini Ankara Keçiören Lisesi’nde tamamlayıp, Üniversite Eğitimini eski adıyla Ankara İdari ve Ticari İlimler Akademisi (A.İ.T.İ.A) yeni adıyla Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde tamamladı.

27 Mart 1979 yılında Memur olarak işe başladı. 1991 yılında A.Ü İbn-i Sina Hastane Müdür Yardımcılığı.1997 DİE ( Devlet İstatistik Enstitüsü, yeni adıyla TÜİK) İdari Mali İşler Dairesi Başkanlığı, Avrupa Topluluğu Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ve Enstitü Başkan Yardımcılığı.2000 yılında Türkiye Şeker Fabrikası A.Ş Genel Müdür Yardımcısı. 2001 yılında Türkiye Şeker Fabrikası Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı. 30 Aralık 2002 Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Bakan Müşaviri olarak görevini yaptı. 10 Şubat 2015 Günü görevinden ayrıldı.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan 25. Dönem Genel Seçimlerinde MHP Yozgat 3. Sıra Milletvekili Adayı olarak listede yer alıp, görev yaptı.

Şekerspor Kulüp Başkanlığı
Türkiye Şeker İşverenleri Sendikası Genel Başkanlığı
TİSK (Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu) Yönetim Kurulu üyeliği

Şeker Sigorta Yönetim Kurulu üyeliği
İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi
İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi
Ülkücü Yazarlar Derneği üyesi.

 İyi derecede Almanca, orta derece İngilizce bilmektedir.
 Kendisi evli olup, iki çocuğu bulunmaktadır.

All Members
TARIM POLİTİKALARINDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
LÜTFÜ ŞAHSUVAROĞLU

1957 yılında Erzincan’da doğdu. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu. Fen Bilimleri Enstitüsünde doktora yaptı. ATAUM’a katıldı. Genç Arkadaş, Hasret, Nizam-ı Alem ve Divan Edebiyat, Ziraat Mühendisliği, TSE Standard, Tarım ve Köy dergilerini çıkardı. Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptı. Hergün, Yeni Düşünce, Millet gazetesini çıkardı. Karar, Yeniçağ, Ayyıldız, Son Çağrı, Gündüz gazetelerinde günlük olarak yazılar yayımladı. Türkiye Yazarlar Birliği genel başkanlık, Avrasya Yazarlar Birliği Genel Başkan Yardımcılığı yapan Şahsuvaroğlu, Tarım Bakanlığında Yayın Dairesi başkanlığı ve müsteşar yardımcılığı görevlerinde bulundu. TRT Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türk Ocakları Hars Heyeti üyeliği de yapan Şahsuvaroğlu, YAYÇEP Yaygın Çiftçi Eğitim Projesi içinde binlerce görsel ve basılı eser ortaya koydu. TYB Fikir Ödülü, Türk Ocakları Hasan Ferit Cansever Ödülü, Türk Dünyası Dedem Korkut Tiyatro Ödülü ve birçok ödül kazandı. Kafes filmi dışında birçok senaryosu film oldu. Birçok bestesi de olan Şahsuvaroğlu yurt içi yurt dışında sayısız konferans verdi. Yayınlanmış 40’dan fazla kitabı vardır. Ayrıca gençler için de Nutuk hazırlamıştır.  Evli ve üç çocuk babasıdır.

ESERLERİ:

Türk Milliyetçiliğinin Tarihi, Esir Türkler, Kafes, Eylül Seneleri, Avrupa Topluluğu Karşısında Türkiye, Münzevi Pürtelaş, Su Barışı, Milli Sivil Stratejik Konsept, Nurettin Topçu, Mehmet Akif, Necip Fazıl, Namık Kemal, Ziya Gökalp, 2024, Ordusunu Arayan Kumandan, Kösem Sultan’ın Yüzüğü, Tuğrul Beyin Rüyası, La Havle Şiirler, Abdürrahim Karakoç, Ashabı Kehfin Delikanlısı, Lambadan Titreyen Alev, Mihriban ve Şair, Milli Şairin Portresi, Türk Sosyalizmi, Ocakları Sönmesin Diye, Milliyetçilik ve Namık Kemal, Kürt Sorununa Türk Tarih Felsefesi Açısından Yaklaşım, Ziya Gökalp ve Türkçülüğün Boyutları, Her Geceye Masal, Rubailer, Dedemden Dinlediklerim, Ninemden Dinlediklerim, Su Toprak ve İnsan, Toprak Su Kaynakları Strateji Yönetim Eylem Planı, Türkiye Ortadoğu Su Politikaları

All Members
All Members
All Members
All Members
MİLLİ GÜVENLİK VE STRATEJİDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
DR. FİKRET BAYIR

1964 yılında İzmir’de doğdu.1985 yılında Kara Harp Okulunu (KHO), 1986’da Topçu ve Füze okulunu bitirdi. Topçu birliklerinde Batarya Subaylığı, Yer ölçme Subaylığı ve Batarya Komutanlığı yaptı. İngilizce yabancı dil ve pilotaj dâhil çeşitli meslek içi eğitimler aldı.1997 yılında Kara Harp Akademisinden “Kurmay Yüzbaşı” olarak mezun oldu. Kurmay subay olarak, iç güvenlik görevleri başta olmak üzere, çeşitli karargâh görevleri ve kıta komutanlıkları yaptı. 1999 yılında altı ay süreyle Filistin’de Barış Gücü (TIPH) ve 2000-2003 yıllarında İtalya/Napoli’de NATO görevinde bulundu. NATO görevi sırasında, ABD Deniz Harp Akademisinde, “Askeri Strateji ve Politika” dersleri aldı. 2005 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisinde eğitim gördü. 2007 yılında, Albay rütbesindeyken, kendi isteği ile Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekliye ayrıldı. Bir süre ticari sektörde yöneticilik yaptı.  2015 yılında KHO bünyesindeki Savunma Bilimleri Enstitüsünde “Savunma Yönetimi” konusunda doktora eğitimine başladı. 15 Temmuz 2016 sonrasında, Doktora eğitimine Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde devam etti. 2020 yılı Bahar Döneminde, “Stratejik Yönetim” konusunda hazırladığı tezi başarıyla savunarak Doktora eğitimini tamamladı. Bu dönemde Milli Savunma Üniversitesinde yarı zamanlı olarak “Harp Tarihi ve Strateji” dersleri verdi. Akademik çalışma alanları; Harp Tarihi, Jeo-politika, ekonomi-politika, Oyun Teorisi, Harp Maliyesi ve Finansmanı olmuştur. Ulusal medyada ve hakemli dergilerde makaleleri yayımlanmıştır. “Strateji Ustası Atatürk” adlı ilk kitabı, 2014’de yayımlanmıştır. 2017 yılında “Avrasya’nın Kilidi Türkiye” başlıklı kitapta “ETA-Bask Çözüm Modeli Işığında, PKK Terörüne Genel Bir Bakış” konulu bölümü hazırlamıştır. 24 Ekim 2021 tarihinde Zafer Partisine katılmış ve Genel Başkan Stratejik Yönetim Başdanışmanı olarak görev almıştır. 24 Şubat 2022’de yapılan Kurucular Kongresi sonunda Genel İdare Kuruluna (GİK) seçilmiş ve ardından Genel Başkan Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ tarafından, Milli Güvenlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. 2 Ekim 2022’de yapılan 1’nci Olağanüstü Büyük Kongre’de yeniden GİK üyeliğine seçilmiş ve ardından Milli Güvenlik Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak yeniden atanmıştır. İleri düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocukludur.

All Members
EKONOMİDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
DR. ASLAN YAMAN

1962 yılında Kırşehir Kaman’da doğdu. Yeni Hayat ilkokulu, Kaman Ortaokulu  ve Arifiye Öğretmen Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine kaydolup 1985 yılında mezun oldu. Aynı okulda idare hukuku disiplini alanında “Kamu Kesiminde Etkinlik Arayışı Çerçevesinde Araç Muayene Hizmetleri ve Mutlak Kamu Hizmeti Olarak Araç Muayene Hizmetlerinin Özelleştirilmesi” adlı tezi ile yüksek lisans derecesi aldı. Amerika Birleşik Devletleri Boston Üniversitesinde “Instrumentation of Imperialism: East India Trade and Shipping Company” adlı tezi ile doktora çalışmalarını tamamladıktan sonra ülkemizin önde gelen sanayi şirketlerinde yöneticilik ve çeşitli üniversitelerde finans, iktisat, işletme, kamu hukuku dersleri vererek hocalık yaptı, sivil toplum ve gönüllülük esasına dayanan kuruluşlarda çalıştı. Alternatif üniversitelerde Uluslararası Siyasal ve Ekonomik Yapılanmalar üst başlığı altında çeşitli dersler verdi. Kocav Akademi’de 20 yıl kürsü başkanlığı yaptı. Çok sayıda bilimsel çalışma ve tezi yönetti. Üniversite öğrencileri arasında kimlik benimsenmesi, siyasal tutumlar ve toplumsal güven konularında uzun erimli araştırmalar yaptı.

Yayınlanmış 100’den fazla makalesi  ve Sovyet Sosyalizminin Anayasaları adlı bir kitabı bulunmaktadır. Evli ve 2 çocuk,  2 torun sahibidir.

All Members
All Members
All Members
All Members
All Members
GENEL MUHASİP
HAKAN AKŞİT