Zafer Partisi Gelecek, Tüm Sığınmacı ve Kaçaklar Gidecek

Başkanlık Divanı


All Members
All Members
DIŞ POLİTİKADAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
ŞÜKRÜ SİNA GÜREL

1950 yılında İzmir’de doğdu. Sırasıyla İzmir Kolej, Robert Kolej, Chicago Desplaines Lisesinden sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1971’de mezun oldu. SBF 1977’de Siyasal Bilimler Doktoru, 1984’de Siyasal Tarih Doçenti ve 1990’da Uluslararası ilişkiler Profesörü oldu. SBF nin yanı sıra yurtiçinde ve yurtdışındaki üniversitelerde dersler verdi. Siyasal tarih, bölgesel politika ve Türk dış politikası alanlarında çok sayıda makalesi yurtiçine ve dışında yayınlandı. Türk-Yunan İlişkileri kitabı Yunancaya çevirildi. 1995-2002 20. Ve 21. Dönem İzmir Milletvekili, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyesi, Avrupa Birliği-Kıbrıs-Gümrükler-Denizcilik-ETİ Maden-TKİ-Devlet Personel Başkanlığından sorumlu Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olarak hizmet vermiştir. 2002 ertesinde Cumhuriyet ve Yurt Gazetesinde köşe yazarlığı, televizyon kanallarında yorumculuk yapmıştır. Halen Atılım Üniversitesi öğretim üyesidir.

Eserleri :

·         Orta Doğu Petrolünün Uluslararası Politikadaki Yeri (SBF Yayınları, 1979; İmge Kitabevi Yayınları,2018)

·         Tarihsel Boyutları içinde Türk Yunan İlişkileri (1821-1993) (Ümit Yayıncılık,1993; İmge Kitabevi Yayınları, 2018) (Yunancaya çev. Pantelis Touloumakos, Selanik :Kyriakidis Bros. ,2008)

·         Kıbrıs Tarihi (1878-1960) Kolonyalizm, Ulusculuk ve Uluslararası Politika (İmge Kitabevi Yayınları,2020)

·         Turkey in a Changing World (Y. Kimura ve Ş. Ünsal ile birlikte) (Tokyo : Institute of Developing Economies, 1993)

All Members
SAĞLIK POLİTİKALARINDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
PROF. DR. MEHMET ALİ ŞEHİRLİOĞLU

24.08.1959 yılında Ankara’ da doğdu. İlköğrenimini Ankara’da Ayşe Abla İlkokulunda, ortaokul ve liseyi İstanbul Vefa Lisesinde tamamladı. 1985 Yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesinden teğmen rütbesi ile mezun oldu. 1986-1988 yılları arasında üsteğmen rütbesi İle Edremit 19. Piyade Tugayında görev yaptı. 1988-1992 yılları arasında GATA Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde ihtisasını tamamladı. 1992-1995 yılları arasına Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı yüzbaşı olarak Diyarbakır askeri hastanesinde çalıştı. Özellikle bu dönemde Ortopedik harp cerrahisi konusunda çalışmalarda bulundu. Gülhane Askeri Tıp Akademisine akademisyen olarak dönerek 1995 yılında yardımcı doçent, 2000 yılında doçent, 2007 yılında profesör oldu. Bu süre içerisinde omurga cerrahisi konusunda ihtisaslaştı. Halen harp cerrahisi, spor hekimliği, travma cerrahisi, ortopedinin çeşitli dalları, afet tıbbı ve omurga cerrahisi konusunda çalışmalarda bulunup çok sayıda yazılı ve sözlü yurt içi ve yurt dışı yayınları, yurt içi ve yurt dışı kongrelerde konuşmacı olarak katılımı ve oturum başkanlıkları bulunmaktadır.

2011 yılında profesör kıdemli albay rütbesi ile emekli olarak, muayenehane ve özel hastane hekimliği yaptı. Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği, Türk Omurga Derneği, Türkiye Voleybol Federasyonu sağlık kurul aktif üyesi olup, ordu milli takım, bayan milli voleybol takım doktorluğu, Türk Ortopedi Derneği yönetim kurulu üyeliği ve 2.Başkanlığı yapmıştır. Aynı zamanda Gülhane Eğitim ve Sağlık Dayanışma Vakfı başkanıdır. Son olarak LÖSEV Lösante Hastanesi yönetim kurul ve Lösante Hastanesi ortopedi ve travmatoloji kliniğinde görev yaptı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

All Members
SİYASİ İŞLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
SEYİT YÜCEL

1961 yılında doğdu.

Ankara, Bektaşlı, Frankfurt ve son olarak Yozgat Sakarya İlkokulu’nda okuduktan sonra ortaöğretimine Boğazlıyan Ortaokulu’nda devam etti. Lise eğitimini Ankara Keçiören Lisesi’nde tamamlayıp, Üniversite Eğitimini eski adıyla Ankara İdari ve Ticari İlimler Akademisi (A.İ.T.İ.A) yeni adıyla Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde tamamladı.

27 Mart 1979 yılında Memur olarak işe başladı. 1991 yılında A.Ü İbn-i Sina Hastane Müdür Yardımcılığı.1997 DİE ( Devlet İstatistik Enstitüsü, yeni adıyla TÜİK) İdari Mali İşler Dairesi Başkanlığı, Avrupa Topluluğu Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ve Enstitü Başkan Yardımcılığı.2000 yılında Türkiye Şeker Fabrikası A.Ş Genel Müdür Yardımcısı. 2001 yılında Türkiye Şeker Fabrikası Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı. 30 Aralık 2002 Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Bakan Müşaviri olarak görevini yaptı. 10 Şubat 2015 Günü görevinden ayrıldı.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan 25. Dönem Genel Seçimlerinde MHP Yozgat 3. Sıra Milletvekili Adayı olarak listede yer alıp, görev yaptı.

Şekerspor Kulüp Başkanlığı
Türkiye Şeker İşverenleri Sendikası Genel Başkanlığı
TİSK (Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu) Yönetim Kurulu üyeliği

Şeker Sigorta Yönetim Kurulu üyeliği
İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi
İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi
Ülkücü Yazarlar Derneği üyesi.

 İyi derecede Almanca, orta derece İngilizce bilmektedir.
 Kendisi evli olup, iki çocuğu bulunmaktadır.

All Members
TARIM İŞLERİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
LÜTFÜ ŞAHSUVAROĞLU

1957 yılında Erzincan’da doğdu. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu. Fen Bilimleri Enstitüsünde doktora yaptı. ATAUM’a katıldı. Genç Arkadaş, Hasret, Nizam-ı Alem ve Divan Edebiyat, Ziraat Mühendisliği, TSE Standard, Tarım ve Köy dergilerini çıkardı. Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptı. Hergün, Yeni Düşünce, Millet gazetesini çıkardı. Karar, Yeniçağ, Ayyıldız, Son Çağrı, Gündüz gazetelerinde günlük olarak yazılar yayımladı. Türkiye Yazarlar Birliği genel başkanlık, Avrasya Yazarlar Birliği Genel Başkan Yardımcılığı yapan Şahsuvaroğlu, Tarım Bakanlığında Yayın Dairesi başkanlığı ve müsteşar yardımcılığı görevlerinde bulundu. TRT Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türk Ocakları Hars Heyeti üyeliği de yapan Şahsuvaroğlu, YAYÇEP Yaygın Çiftçi Eğitim Projesi içinde binlerce görsel ve basılı eser ortaya koydu. TYB Fikir Ödülü, Türk Ocakları Hasan Ferit Cansever Ödülü, Türk Dünyası Dedem Korkut Tiyatro Ödülü ve birçok ödül kazandı. Kafes filmi dışında birçok senaryosu film oldu. Birçok bestesi de olan Şahsuvaroğlu yurt içi yurt dışında sayısız konferans verdi. Yayınlanmış 40’dan fazla kitabı vardır. Ayrıca gençler için de Nutuk hazırlamıştır.  Evli ve üç çocuk babasıdır.

ESERLERİ:

Türk Milliyetçiliğinin Tarihi, Esir Türkler, Kafes, Eylül Seneleri, Avrupa Topluluğu Karşısında Türkiye, Münzevi Pürtelaş, Su Barışı, Milli Sivil Stratejik Konsept, Nurettin Topçu, Mehmet Akif, Necip Fazıl, Namık Kemal, Ziya Gökalp, 2024, Ordusunu Arayan Kumandan, Kösem Sultan’ın Yüzüğü, Tuğrul Beyin Rüyası, La Havle Şiirler, Abdürrahim Karakoç, Ashabı Kehfin Delikanlısı, Lambadan Titreyen Alev, Mihriban ve Şair, Milli Şairin Portresi, Türk Sosyalizmi, Ocakları Sönmesin Diye, Milliyetçilik ve Namık Kemal, Kürt Sorununa Türk Tarih Felsefesi Açısından Yaklaşım, Ziya Gökalp ve Türkçülüğün Boyutları, Her Geceye Masal, Rubailer, Dedemden Dinlediklerim, Ninemden Dinlediklerim, Su Toprak ve İnsan, Toprak Su Kaynakları Strateji Yönetim Eylem Planı, Türkiye Ortadoğu Su Politikaları

All Members
All Members
All Members
All Members
MAHALLİ İDARELERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
YAKUP KAPTAN

All Members
MİLLİ GÜVENLİK VE STRATEJİDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
DR. FİKRET BAYIR

1964 yılında İzmir’de doğdu.1985 yılında Kara Harp Okulunu (KHO), 1986’da Topçu ve Füze okulunu bitirdi. Topçu birliklerinde Batarya Subaylığı, Yer ölçme Subaylığı ve Batarya Komutanlığı yaptı. İngilizce yabancı dil ve pilotaj dâhil çeşitli meslek içi eğitimler aldı.1997 yılında Kara Harp Akademisinden “Kurmay Yüzbaşı” olarak mezun oldu. Kurmay subay olarak, iç güvenlik görevleri başta olmak üzere, çeşitli karargâh görevleri ve kıta komutanlıkları yaptı. 1999 yılında altı ay süreyle Filistin’de Barış Gücü (TIPH) ve 2000-2003 yıllarında İtalya/Napoli’de NATO görevinde bulundu. NATO görevi sırasında, ABD Deniz Harp Akademisinde, “Askeri Strateji ve Politika” dersleri aldı. 2005 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisinde eğitim gördü. 2007 yılında, Albay rütbesindeyken, kendi isteği ile Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekliye ayrıldı. Bir süre ticari sektörde yöneticilik yaptı.  2015 yılında KHO bünyesindeki Savunma Bilimleri Enstitüsünde “Savunma Yönetimi” konusunda doktora eğitimine başladı. 15 Temmuz 2016 sonrasında, Doktora eğitimine Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde devam etti. 2020 yılı Bahar Döneminde, “Stratejik Yönetim” konusunda hazırladığı tezi başarıyla savunarak Doktora eğitimini tamamladı. Bu dönemde Milli Savunma Üniversitesinde yarı zamanlı olarak “Harp Tarihi ve Strateji” dersleri verdi. Akademik çalışma alanları; Harp Tarihi, Jeo-politika, ekonomi-politika, Oyun Teorisi, Harp Maliyesi ve Finansmanı olmuştur. Ulusal medyada ve hakemli dergilerde makaleleri yayımlanmıştır. “Strateji Ustası Atatürk” adlı ilk kitabı, 2014’de yayımlanmıştır. 2017 yılında “Avrasya’nın Kilidi Türkiye” başlıklı kitapta “ETA-Bask Çözüm Modeli Işığında, PKK Terörüne Genel Bir Bakış” konulu bölümü hazırlamıştır. 24 Ekim 2021 tarihinde Zafer Partisine katılmış ve Genel Başkan Stratejik Yönetim Başdanışmanı olarak görev almıştır. 24 Şubat 2022’de yapılan Kurucular Kongresi sonunda Genel İdare Kuruluna (GİK) seçilmiş ve ardından Genel Başkan Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ tarafından, Milli Güvenlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. 2 Ekim 2022’de yapılan 1’nci Olağanüstü Büyük Kongre’de yeniden GİK üyeliğine seçilmiş ve ardından Milli Güvenlik Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak yeniden atanmıştır. İleri düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocukludur.

All Members
EKONOMİDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
DR. ASLAN YAMAN

1962 yılında Kırşehir Kaman’da doğdu. Yeni Hayat ilkokulu, Kaman Ortaokulu  ve Arifiye Öğretmen Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine kaydolup 1985 yılında mezun oldu. Aynı okulda idare hukuku disiplini alanında “Kamu Kesiminde Etkinlik Arayışı Çerçevesinde Araç Muayene Hizmetleri ve Mutlak Kamu Hizmeti Olarak Araç Muayene Hizmetlerinin Özelleştirilmesi” adlı tezi ile yüksek lisans derecesi aldı. Amerika Birleşik Devletleri Boston Üniversitesinde “Instrumentation of Imperialism: East India Trade and Shipping Company” adlı tezi ile doktora çalışmalarını tamamladıktan sonra ülkemizin önde gelen sanayi şirketlerinde yöneticilik ve çeşitli üniversitelerde finans, iktisat, işletme, kamu hukuku dersleri vererek hocalık yaptı, sivil toplum ve gönüllülük esasına dayanan kuruluşlarda çalıştı. Alternatif üniversitelerde Uluslararası Siyasal ve Ekonomik Yapılanmalar üst başlığı altında çeşitli dersler verdi. Kocav Akademi’de 20 yıl kürsü başkanlığı yaptı. Çok sayıda bilimsel çalışma ve tezi yönetti. Üniversite öğrencileri arasında kimlik benimsenmesi, siyasal tutumlar ve toplumsal güven konularında uzun erimli araştırmalar yaptı.

Yayınlanmış 100’den fazla makalesi  ve Sovyet Sosyalizminin Anayasaları adlı bir kitabı bulunmaktadır. Evli ve 2 çocuk,  2 torun sahibidir.

All Members
KALKINMA POLİTİKALARINDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
PROF. DR. MEHMET ALAGÖZ

Prof. Dr. Mehmet ALAGÖZ

1970 yılında Konya’da doğdu.

IMF konusunda yazdığı yüksek lisans tezi ile Bilim uzmanı, Sektörel Dış Ticaret Şirketleri konusunda yazdığı tez ile doktor ünvanı aldı.

İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat alanında 2010 yılında doçent unvanı alan Prof. Dr. Mehmet ALAGÖZ’ün, makro ekonomik göstergeler, kriz erken uyarı sinyalleri, dış ticaret, Güneş Enerji Yatırımları, Net Hata ve Noksan Hesabı, KÖİ yatırımları, Büyüme ve Kalkınma, uluslararası ekonomi politik alanında çok sayıda yayınlanmış 100’ün üzerinde makale, rapor, kitap gibi bilimsel çalışmaları bulunmaktadır. Bilimsel yayınlarına uluslararası ve ulusal düzeyde bine yakın atıf bulunmaktadır.  Kitaplarının bazıları “Türkiye Varlık Fonu”, “Sektörel Ekonomik Analiz”, “Temel Makroekonomik Analiz” ve “Ekonomik Denge Analizi” dir.

25. Dönem genel seçimlerinde MHP Karaman Milletvekili adaylığı yaptı. 

Karaman Türk Ocakları ve Karaman TEMA vakfının üyesidir. Konya’nın en büyük ve etkin sivil toplum kuruluşu olan “Ahde Vefa Turan Birliği”nin yönetim kurulu üyeliğini yürütmektedir. Ayrıca Prof. Dr. Mehmet ALAGÖZ  21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Strateji Kurul üyeliği ve Ekonomi Araştırmalar Merkez Başkanlığını da yürütmektedir.

2017 yılından bu yana Selçuk Üniversitesi İİBF İktisat bölümünde görev yapmaktadır. İngilizce bilmektedir.

Prof. Dr. Selda Başaran Alagöz ile evli ve iki çocuk babasıdır.

All Members
All Members
All Members
All Members
All Members
GENEL MUHASİP
HAKAN AKŞİT

All Members
KURUMSAL İLİŞKİLER VE İNSAN KAYNAKLARINDAN SORUMLU
BAYRAM KAZANCI

All Members