Zafer Partisi Pembe Köşk’ün Ensar Vakfı ve Tügva’ya Devredilişini Protesto Etti

İzmit’teki Tarihi Pembe Köşk’ün Tahir Büyükakın tarafından 10 yıllığına Ensar Vakfı ve TÜGVA’ya devredilişini protesto etmek isteyen Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanı Vedat Çalık ve Genel Başkan Yardımcısı Arslan Yaman ve GİK üyesi Hüseyin Şahin’e polis ekipleri engel oldu.

İzmit’teki Tarihi Pembe Köşk’ün Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın tarafından adı tecavüz davalarıyla gündeme gelen Ensar Vakfı ve TÜGVA’ya 10 yıllığına devredilmesi Zafer Partisi’nin tepkisine neden oldu. Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Arslan Yaman ,İl Başkanı Vedat Çelik’ ve GİK üyesi Hüseyin Şahin’in Pembe Köşk önünde yapmak istediği basın açıklaması polis ekipleri tarafından engellendi. Partililerin Pembe Köşk’e çıkmaması için polis barikatı kuruldu. Başkan Çalık, engellemeye sert tepki gösterdi. Zafer Partililer, bunun üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı binası önüne giderek basın açıklamasını burada gerçekleştirdi.

Pembe Köşk’ün tarihi ve kültürel miras olduğunu belirten Vedat Çalık, “Sayın Büyükakın, belediyeler kimsenin babasının çiftliği değildir. Belediyenin tapulu mülkünü devlet yönetme ahlakından bu derece yoksun vakıf görünümlü yapılanmalara devretmek Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da dahil olmak üzere kimsenin haddi değildir” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Pembe Köşk’ün restorasyonu için 5 milyon TL harcandığını hatırlatan Çalık, “Devasa büyüklükteki bütçe ile Kocaeli kent sakinlerinin kullanıma sunulacağı vaat edilen Pembe Köşk meğer Kocaeli halkı için değil çocuk istismarı haberleri ile ülke gündemini uzunca bir süre meşgul eden Ensar Vakfı için restore edilmiş ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Kararıyla 10 yıllığına söz konusu vakfa devri gerçekleştirilmiştir” dedi.

BÜYÜKAKIN’A ÖNEMLİ SORULAR

Vedat Çalık, Büyükakın’a önemli sorular yöneltti:

 • “Daha önce Kamu Malı Halkın Malıdır imtiyazlı bir zümreye devredilemez diye bir cümle hiç duydunuz mu siz?
 • Halkın malı olan kamu malını durduk yere size oy veren insanları tehdit etmek cüretiyle iktidarın elitlerine devretmekte ki amacınız neydi?
 • Acaba Pembe Köşkü Ensar Vakfına devretme fikri kafanızın arkasında gizli bir plan mıydı?
 • Kafanızın arkasındaki bu gizli plana bağlı kalarak mı Pembe Köşkü restore ettirdiniz?
 • Restorasyon için Kocaeli halkının cebinden ne kadar para harcadınız?
 • Kocaeli halkının cebinden milyonlarca lira harcayarak restore ettirdiğiniz Pembe Köşk’ü Ensar vakfına devretmezseniz size aba altından sopa gösterildi mi?
 • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinde Pembe Köşk restorasyon kararını yayınladığınız da köşkün
 • Kocaeli halkının kullanımına sunulacağını vaat etmiştiniz. O halde lütfen bize açıklar mısınız?
 • Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla neden 10 yıllığına köşkü Ensar Vakfına devrettiniz?
 • Kocaeli halkını niçin kandırdınız?
 • Kocaeli halkına yalan söylediğiniz için hiç yüzünüz kızardı mı?”
FETÖ HATIRLATMASI

Zafer Partisi İl Başkanı Çalık, geçmişte FETÖ’ye verilen imtiyazların Türkiye’nin başına 15 Temmuz gibi bir belayı açtığına dikkat çekerek, “Söz konusu vakfın anlaşıldığı kadarı ile hem halkımızı ve gençlerimizi hem de devletimizi sömürmek ile kalmayıp, torpille hakim savcı, polis asker vb. devlet kademelerine yerleştirmesindeki vakıf ve cemaatlerin kanaat önderlerlerine minnet duygusu yaratmanızdaki amacınız nedir? FETÖ örneğin de olduğu gibi bu kişilerin devlete bağlılıklarını zedeleyerek hükümete bağlı militanlar ordusu yetiştirilmesi zafiyeti doğabileceğini hiç düşündünüz mü? Doğabilecek herhangi bir zafiyet de Fethullahçı terör örgüt kalkışmasında olduğu gibi yine ‘kandırıldık’ mı diyeceksiniz? Sahi siz hiç 15 Temmuz hain kalkışmasından ders almış mıydınız?” dedi.

ARSLAN YAMAN : “SEDDAR SENİ ARAYACAĞIM”

Zafer Partisi Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Arslan Yaman da tahsise sert tepki gösterdi. Yaman, sınıf arkadaşı olduğunu söylediği Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’a açıklamaya konulan polis engelinden dolayı sert tepki gösterdi. Yaman, “Seddar seni arayacağım” dedi. Yaman, yolsuzluğun artık ülkenin kılcal damarlarına kadar ulaştığını belirtti. Yaman, “Ak Parti’nin iktidara geldiği 2002’den 2021 yılına kadar adeta devletin kuşatılması ve kamu mallarına çökülmesi operasyonlarıyla yüz yüze geldik. Özelleştirmeyle elde edilen 70 milyar doların nereye gittiğinin izi yok, akıbeti belli değil. Bu yetmiyormuş gibi yap işlet devret modeliyle milletimize ait 150 milyar dolar çalınmıştır. Ülkede meşru bir hükümet mi var yoksa gayrimeşru bir organizasyon mu ülkeyi yönetiyor?” diye sordu.

Yaman, “Bu durum yetmiyormuş gibi Vakıflar üzerinden milletin mallarına çökülmektedir. Merkezi bütçe bitmiş artık kılcal damarlardaki mallara çökülmektedir. Kamu görevlileri millete hizmet etmek için gelirler. Millete tasallut etmek için, vergilerini heba etmek için, belli bir kısmına hizmet etmek için gelmezler. Bu devran böyle dönmez. Gün gelir bu dosyaların hepsi açılır. Hukuk karşısında sorumlu duruma düşersiniz. Dün duyduğum belediye başkanının açıklamasından adeta kanım dondu. Siz bu devri önlerseniz ben yarın iki mislini devrederim diyormuş. Eğer böyle düşünüyorsanız sayın başkan, derhal istifa edin. Orada bir saniye bile durmanız, haksızdır, hukuksuzdur. Siz kimseyle inatlaşmak için oraya oturmadınız. Halka millete hizmet etmek için oturdunuz. Ne olduğu belirsiz, bir kısım insanların girebildiği yeni tecavüz merkezleri mi açılmaktadır” diye sordu.

BATAN GEMİNİN MALLARI MI?

Yaman, seçime iki yıl kaldığını hatırlatarak, “Bunlar batan geminin son malları mıdır? Neden bu şekilde hareket ediyorsunuz? Yarın Zafer Partisi önünde mahkeme önünde çok terlersiniz. Bu mesele sadece Kocaeli’ye ait bir mesele değildir. Türkiye’nin her yerinde, daha dün İstanbul Büyükada’daki rezalete hepimiz şahit olduk. Bir başka örneğine de burada şahit oluyoruz. Ama bu düzen böyle devam etmeyecek. Zafer Partisi iktidarında kamu yöneticileri millete hizmet edecek” ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi üyelerinin yaptığı basın açıklaması :

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI

Kentimizin tarihi ve kültürel miraslarından biri olan Pembe Köşk son zamanlar da adını sıkça duyduğumuz ENSAR VAKFI’na Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından tahsil edilmesini Zafer Partisi Kocaeli İl Teşkilatı olarak protesto etme amaçlı bu tarihi yapının önünde toplanmış bulunmaktayız.

Zafer Partisi Genel Başkanı Sn Prof Dr Ümit ÖZDAĞ’ın hemen her konuşmasında dile getirdiği gibi Yüce Türk Milletinin menfaatleri korunması konusunda gereken her türlü hassasiyeti göstereceğimizden Kent Sakinlerimizin hiç endişesi olmasın.

Bilindiği üzere Kentimizin Hacı Hasan Mahallesi’nde yer alan ve kentin en önemli sembollerinden biri olan Pembe Köşk 19. Yüz Yıl Roma ve Bizans mimarisine ait tarihi ve kültürel mirastır. Bu binanın aslına uygun olarak restore edilmesi planlanarak 2019 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyon ihalesine çıkartılmıştır.

Hemen Hatırlatalım;

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ’’ Pembe Köşk ilk günkü gibi güzel olacak ‘’ başlıklı duyurusunu resmi web sitesinde aşağıdaki ifadeler ile yayınlamıştır.

KOCAELİ HALKININ HİZMETİNE SUNULACAK

‘ Pembe Köşk; Yeşil Konak, Yumurtacı Mescidi ve Kapanca Sokak gibi tarihi dokuların merkezinde, İçkale surlarının yanında bulunuyor. Yapı restorasyon sonrası Kocaeli halkının hizmetine sunulacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan proje bilimsel verilerden yararlanılarak oluşturuldu. Proje için arşiv belgeleri araştırıldı, dönemin mimari analizleri yapıldı. Köşk’ün projesi en ince ayrıntılarına kadar hesaplandı. ‘’

Kocaeli Halkının Hizmetine Sunulması için restorasyon ihalesine çıkartılan Pembe Köşk’ün bugüne kadar restorasyon maliyetinin toplam 5 Milyon Türk Lirası bulduğu düşünülüyor.

Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesi ve Yerel Gazetelerin haber arşivlerinde yayınlanan duyurulara göre 5 Milyon Türk Lirası gibi devasa büyüklükteki bütçe ile Kocaeli Kent sakinlerinin kullanıma sunulacağı vaad edilen PEMBE KÖŞK meğer Kocaeli Halkı İçin değil Çocuk istismarı haberleri ile ülke gündemini uzunca bir süre meşgul eden ENSAR vakfı için restore edilmiş ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Kararıyla 10 yıllığına söz konusu vakfa devri gerçekleştirilmiştir.

ZAFER PARTİSİ OLAK Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sn TAHİR BÜYÜKAKIN’a SORUYORUZ

Sn Büyükakın daha önce Kamu Malı Halkın Malıdır imtiyazlı bir zümreye devredilemez diye bir cümle hiç duydunuz mu siz ?

Size Kamu Malı Halkın Malıdır iktidar elitlerine devredilmez diye nasihat eden gönül insanı dostunuz olmadı mı hiç ?

Sn Büyükakın PEMBE KÖŞKÜ gerçekliğini BİLAL’in Vakfına devreder gibi Lütfen bize de anlatır mısın;

Halkın malı olan kamu malını durduk yere size oy veren insanları tehdit etmek cüretiyle iktidarın elitlerine devretmekte ki amacınız neydi?
Acaba Pembe Köşkü Ensar vakfına devretme fikri kafanızın arkasında gizli bir plan mıydı ?

Kafanızın arkasındaki bu gizli plana bağlı kalarak mı Pembe Köşkü restore ettirdiniz ?

Restorasyon için Kocaeli halkının cebinden ne kadar para harcadınız ?

Kocaeli halkının cebinden miyonlarca lira harcayarak restore ettirdiğiniz PEMBE KÖŞKÜ Ensar vakfına devretmezseniz size aba altından sopa gösterildi mi ?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinde Pembe Köşk restarasyon kararını yayınladığınız da köşkün Kocaeli halkının kullanımına sunulacağını vaad etmiştiniz ;
O halde lütfen bize açıklar mısınız Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla neden 10 yıllığına köşkü Ensar Vakfına devrettiniz ?

Pembe Köşk en başından beri Ensar Vakfına devir edilmek için restorasyonu gerçekleştirdi Kocaeli halkını niçin kandırdınız ?

Kocaeli Halkına Yalan Söylediğiniz İçin Hiç Yüzünüz Kızardı mı ?

Sn Büyükakın;

Geçen haftadan itibaren olmak üzere, TÜGVA’da görevli bir kişi gazeteci Metin Cihan’a bazı dosyalar ve referans yoluyla iş bağlanan, kayrılan kişilerin bulunduğu listeleri gönderdi gazeteci Metin Cihan da bu belgeleri sosyal medya yoluyla paylaşmıştı.

Bu listelerde kayırılarak işe alınan şahısların girdikleri kurumlar ise İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Özel Kuvvetler Komutanlığı, Polis Özel Harekat, Polis Meslek Eğitim Merkezleri, Polis Meslek Yüksek Okulu gibi, Türkiye’nin milli güvenliği açısından en kritik kurumlardır.

Bahsi geçen kurumlarda çalışabilmek için canını dişine takıp devlet memurluğuna hazırlanan liyakat sahibi On Binlerce genç bu vakıflar tarafından referansı bulunmadığı durumda mülakatlarda haksız bir biçimde elendiğini biliyorsunuz, söz konusu vakıfların eliyle kurumlarda atama yapılması size de yıllar önce Fetullahçı Terör Örgütü’nün uyguladığı yöntemleri hatırlatmıyor mu ?

Sizce de Türkiye Cumhuriyeti Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı her evladımız, siyasi görüşü ve fikri ne olursa olsun devlet kademelerinde görev almasındaki tek kriter liyakat esaslı olması değil midir ?

Gerçekliğiniz ile yüzleşmek yerine tarihi ve kültürel miras niteliğinde olan Pembe Köşkün Ensar Vakfına peşkeş çekilmesinin altında yatan öz sebebiniz nedir ?

Söz konusu vakfın anlaşıldığı kadarı ile hem halkımızı ve gençlerimizi hem de devletimizi sömürmek ile kalmayıp, torpille hakim savcı, polis asker vb. devlet kademelerine yerleştirmesindeki vakıf ve cemaatlerin kanaat önderlerlerine minnet duygusu yaratmanızdaki amacınız nedir ?

FETÖ örneğin de olduğu gibi bu kişilerin devlete bağlılıklarını zedeleyerek hükümete bağlı militanlar ordusu yetiştirilmesi zaafiyeti doğabileceğini hiç düşündünüz mü ?

Doğabilecek herhangi bir zafiyet de Fettullahçı terör örgüt kalkışmasında olduğu gibi yine ‘’ kandırıldık ‘’ mı diyeceksiniz ?

Sahi siz hiç 15 temmuz hain kalkışmasından ders almış mıydınız?

Hatırlıyorsunuz değil mi ?

Fetullahçı Terör Örgütü de hükümet eliyle üniversiteli gençlere yurt ve barınma gibi imkanları sağlamış, yurtlarda kalan öğrencilerin kendilerine fedai olacak biçimde beyinlerini yıkamış, ardından asker ve polis kadroları başta olmak üzere kritik konumlara kendi eliyle yerleştirmişti.

Şimdi size soruyoruz;

Ensar, Tügva ve benzeri vakıfların adam kayırma belgeleri ayyuka çıktığı hafta Halkın malı olan Pembe Köşke yarın ki sonuçlarının ne doğuracağı şüpheli cemaat yapılanmalarına tahsis ederek arka çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı

gerçekten Kocaeli Halkına Hizmet ettiğine biz kent sakinlerini inandırabileceğini düşünüyor mu ?

Milyonlarca vatansever Türk gencinin iş hayallerini sadece bir sözlü mülakatta yıkan, bazılarının bunalıma girerek intihar etmesine sebep olan Fettullahçı Terör Örgütü 15 Temmuz kalkışmasından boşalan kadroları TÜGVA ve Ensar Vakfı’yla doldurup aynı sinsi yöntemleri izleyen şahıslara sahip çıktığınız için günün birinde yargılanabileceğinizi göz önünde bulundurdunuz mu hiç ?

Sayın Büyükakın

Belediyeler kimsenin babasının çiftliği değildir.

Belediyenin tapulu mülkünü devlet yönetme ahlakından bu derece yoksun vakıf görünümlü yapılanmalara devretmek Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da dahil olmak üzere kimsenin haddi değildir,

Titreyin ve Kendinize Gelen Yarın Çok Geç Olmadan

ZAFER PARTİSİ KOCAELİ İL TEŞKİLATI

Comments are closed.