Zafer Partisi, Ayşegül’ün Davasına Müdahil Oldu

Zafer Partisi, Gebze Pelitli Köyünde bir Afgan’ın saldırısına uğrayarak ağır yaralanan Ayşegül Aydın davasına müdahil oldu. Genel Başkan Ümit Özdağ, Gebze’de aileyi ziyaret ederek Ankara’ya davet etti ve sağlık bakanı ile görüşmelerini sağlayacağını söyledi.

Zafer Partisi, Ayşegül ’ün Davasına Müdahil Oldu

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, saldırı sonucu ağır yaralanan ve Merkez Prime Hastanesi’nde tedavi altında tutulan Ayşegül Aydın’ın ailesini ziyaret etti. Özdağ’a Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Uğur Tarhan, Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aslan Yaman, Türk Dünyasından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sultan Neslihan Seven, Genel İdare Kurulu Üyeleri Hüseyin Şahin, Mehmet Akif Cenkçi, Hasan Basri Akşener, Kurucular Kurulu Üyesi Ferda Hacıvelioğlu ve Kocaeli İl Başkanı Vedat Çalık da eşlik etti.

Baba Metin ve anne Şükran Aydın ile sohbet eden Özdağ, kök hücre tedavisi süreci ile ilgili de bilgi aldı. Baba Metin Aydın Sağlık Bakanı’nın kendilerine mesafeli durduğuna dikkat çekti.

Özdağ; “Tedavi başlasın, Ankara’ya gelin birlikte Sağlık Bakanı’na gidelim. Sizi mutlaka Ankara’ya bekliyorum. Bu yaşananları bizzat gidip Sağlık Bakanı’nın yüzüne anlatmanızı istiyorum” dedi.

ÜLKEYİ İÇ SAVAŞA SÜRÜKLEYECEKLER!

Zafer Partisi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Ayşegül kızımızın ailesini görmek ve sonrasında gereken adımları atmak için Zafer Partisi olarak ailenin yanındayız. Saray rejimi sorumsuz bir dış politika izliyor. Açık kapı politikası ile Türkiye’ye 8 milyon insan doldurdu. Bunlar bu ülkenin vatandaşlarını kendi sokaklarında tehdit ediyorlar. Yaralıyorlar, öldürüyorlar, soyuyorlar. Karşılığında da hükümetin hala sessiz kaldığını görüyoruz. Sarı muhalefetin de duyarsızlığını utanarak izliyoruz. Zafer Partisi Türk Milletinin yanındadır. Bir tane mülteci kalmayacağı güne kadar mücadele edeceğiz. 2023 seçimlerinde Türk halkı bir oylama yapacak. Ya 8 milyon sığınmacı gitsin diyerek veya öteki partilere oy verecek. Zafer Partisi iktidarında ilk bir yıl içinde tüm sığınmacıların ülkelerine geri dönüş süreci tamamlanacak. Bu süreci iktidara geldiğimiz ilk gün başlatacağız. Sığınmacılar Türkiye’de kalırsa bizim
hesaplarımıza göre sadece Suriyelilerin sayısı 20 yılda 15 milyona ulaşacak. Bu da iç çatışma zeminidir ve Türkiye’nin felakete
sürüklenmesidir. Afganistan, Suriye, Irak’taki sahnelerin burada tekrar etmesidir” dedi.

Açıklamaların ardından Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Uğur Tarhan ve Zafer Partisi’nden bir heyet Gebze Adliyesi’ne giderek ailenin vekaleti üzerine davaya müdahil oldu. Av. Uğur Tarhan, “Ayşegül’e yapılan saldırıyı Türk halkına yapılmış bir saldırı olarak kabul ediyoruz. Bu davayı bundan sonra toplumsal duyarlılık olarak kabul ediyoruz” dedi.

Comments are closed.