Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ; Önümüzdeki 30 yılda 200 milyon insan göç edecek!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaretinde Türkiye’yi bekleyen büyük tehlikeye dikkat çekti; “İç savaşlar ve iklim değişikliği ile birlikte, 2050 yılına kadar Asya ve Afrika’dan 200 milyon insan göç etmek zorunda kalacak. Bunların büyük kısmı Anadolu’dan ya geçecek ya kalacak!”

Afgan Göçü ve sınır güvenliğini yerinde incelemek üzere önceki gün Van’a giden Zafer Partisi heyeti, daha sonra Erzurum’a geçerek, bir dizi ziyaretlerde bulundu. Erzurum Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Lütfü Yücelik ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Zafer Partisi heyeti, Erzurum ve Türkiye’nin sorunlarına ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Erzurum Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri’ni Suriyeli ve Afgan göçü ve sınır güvenliği hakkında bilgilendirdi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ; Önümüzdeki 30 yılda 200 milyon insan göç edecek!

Özdağ, “Türkiye’nin güney sınırlarındaki mayınlar temizlendikten bir yıl sonra Suriye iç savaşı çıktı ve 5 milyon 300 bin Suriyeli Türkiye’ye yerleşti. Bugün ise Avrupa Birliği finansmanı ile Doğu sınırlarımızdaki mayınlar sökülüyor. Yıllardır İran’da bekleyen on binlerce Afgan Türkiye’ye girdi. Afganistan’dan gelen yüz binlercesi de Türkiye’ye akın etti. Türkiye sınırlara duvar örerek bu göçü durduramayacağını Suriye’de gördük. Bu göç ancak Zafer Partisi’nin Anadolu Kalesi projesi ile durdurulabilir” dedi.

Suriyelilerin, Afganların geri dönmeyeceklerini söyleyenlerin, Türk düşmanı ve yalancı olduklarını söyleyen Ümit Özdağ, açıklamasına şöyle devam etti; “Ortadoğu, Asya ve Kuzey Afrika’daki iç savaşlar ve artan iklim değişikliği etkisi ile birlikte 2050 yıllına kadar 200 milyon yeni sığınmacı Anadolu’dan geçecek. Avrupa Birliği bu sığınmacıları kabul etmiyor. Ne kadar sığınmacının Türkiye’de kalacağını, ne kadarının Türkiye’den geçip gideceğini bilemiyoruz. O yüzden bu göç dalgası başlamadan göçü durduracak tedbirler almak zorundayız. Türkiye 8 milyondan fazla olan mevcut sığınmacıların yükünü kaldıramayacak duruma geldi. Bahsettiğimiz rakam önümüzdeki 30 yıl içinde 200 milyon sığınmacı, bu konunun ciddiye alınması gerekiyor.”

Erzurum Ticaret ve Sanayi ve Ticaret Odası’nın ardından Erzurum Barosu Başkanı Av. Talat Göğebakan’ı ve Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakan Yıldırım Oral’ı makamında ziyaret eden Zafer Partisi heyeti, temaslarının ardından Erzurum’dan ayrıldı.

Comments are closed.