Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ: “Yönetilemiyoruz”

  • Partisinin il başkanlığı binasının açılışı için ilimize gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, gündeme dair de açıklamalarda bulundu. Özdağ, “Artık Saray rejimi Türkiye’yi ne politik ne de ekonomik olarak yönetemiyor. Yönetemediği içinde kriz her geçen gün biraz daha ağırlaşıyor. Türkiye için bir beka tehdidi boyutuna ulaşıyor” dedi. Özdağ açıklamasında mülteci sorununa da değindi ve “Artık herkesin vatanına dönme zamanı geldi. Türk halkının sırtından bu büyük yükün inmesini istiyoruz” diye konuştu.

 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin il başkanlığının açılışı için ilimize geldi.

Kastamonu ziyaretine Şehitlik ziyaretiyle başlayan Özdağ, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şubesi Başkanı Dursun Kan ve yönetimini de ziyaret ederek, istişarelerde bulundu.

Cem Sultan Bedesteni’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Ümit Özdağ, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Zafer Partisi’nin örgütlenmesinin tüm hızıyla sürdüğünü söyleyen Ümit Özdağ, “Türkiye malum çok ağır krizler içerisinde kıvranan bir ülke konumunda. Artık Saray rejimi Türkiye’yi ne politik ne de ekonomik olarak yönetemiyor. Yönetemediği içinde kriz her geçen gün biraz daha ağırlaşıyor. Türkiye için bir beka tehdidi boyutuna ulaşıyor” dedi.

“Türkiye çok zengin bir ülke olmasına, Türk halkının çalışkan olmasına, Türk işçisinin, işverenin üretken olmasına, Türk esnafının dürüst ve çalışkan olmasına rağmen Türkiye ekonomik krizin pençesinden kurtulamıyor” diyen Ümit Özdağ, “Çünkü 20 senelik AK Parti iktidarı sonunda 500 milyar dolara yaklaşan borcumuz var ve sadece 5 tane yandaş şirket bu süre içerisinde 203 milyar dolarlık ihale almışlar. Biz Türk halkı olarak fakirleşirken, elimizdeki avucumuzdakini yitirirken, işimizi, birikimlerimizi yitirirken, bir küçücük grup her geçen gün Türk milletinin sırtından daha da zenginleşmeye devam ediyor. Küçük esnaf üç kuruş vergi borcu ödemediği zaman, onun kapısına dayananlar, bu 203 milyar ihaleyi alanlara 147 defa milyonlarca vergi affını kolaylıkla getirmişler. Özetle biz bugün fakiriz, çünkü birileri bizi soyuyor. Biz bugün ekonomik krizdeyiz, çünkü birileri Türk halkının zenginliklerini çalıyor. Bizde Zafer Partisi olarak söz veriyoruz, Türk halkından, Türk Devleti’nden çalınanları muhakkak nereye kaçırırlarsa, kaçırsınlar; ister Londra’da caddeler satın alsınlar, ister Milano’da oteller satın alsınlar, isterlerse İngiliz bankalarında, İsviçre bankalarında altın stoklasınlar, Türk halkında çalınanları, Türk halkına dünyanın neresinde olursa olsun bulup geri iade edeceğiz” dedi.

Mülteci sorununa da değinen Ümit Özdağ, “Ekonomik krizi ağırlaştıran ve Türk halkını sefalete sürükleyen, çocuklarımızın, kadınlarımızın, erkeklerimizin sokaklarda rahat yürümesini engelleyen, bu ülkeye son 10 yıl içinde doldurulan, 8 milyon yabancıdır. 5.3 milyonu Suriyeli, Angolalı, Cibutili, Bangladeşli, Iraklı, İranlı, Pakistanlı, dünyanın her yerinden 8 milyon insan getirdiler. Sadece Suriyeliler için harcadığımız para 90.8 milyar TL 2011-2021 sonu itibariyle. Her Türk vatandaşın cebinden bin 200 dolar para çıkmış demektir. Türk halkı artık yoruldu. Yardıma muhtaç olana yardım ederiz ama bu yardım kendi evimizin, kendi barkımızın yıkılması, kendi çocuklarımızın aç kalmasına neden oluyorsa, bu yardım yardım değildir. Artık herkesin vatanına dönme zamanı geldi. Biz Türk halkının sırtından bu büyük yükün inmesini, Suriyelilerin, Afganların ve diğerlerinin kendi vatanlarına geri dönmesi gerektiğini düşünüyor ve bu konuda da aziz milletimize söz veriyoruz. Anadolu Kalesi Projemizle bir sene içerisinde 365 günün 24’üncü saatin sonunda son sığınmacı veya kaçakta Türkiye’yi terk etmiş olacak. O zaman cebimizden yılda 10 milyar dolar çıkmış olmayacak. O zaman eczaneye gittiğinizde sadece kendi ilacınızın parasını ödeyeceksiniz. Suriyelilerin aldığı ilacın parasını da siz ödemeyeceksiniz. O zaman hastaneye gittiğinizde sadece kendi tedavinizin parasını ödeyeceksiniz, Suriyelilerin de parasını ödemeyeceksiniz. Onlar vatanlarına döndükleri zaman temel gıdaların fiyatları yüzde 13 düşecek. Onlar vatanlarına döndüklerinde kira fiyatları düşecek. Onlar vatanlarına döndüklerinde 770 bin öğrencide kendi ülkelerinde okuyacaklar, bizim çocuklarımızda kendi sınıflarında daha rahat eğitim görme imkanına sahip olacaklar. Onlar gittiğinde arabanın el freni inecek ve arabanın motoru daha rahat çalışacak. Türkiye aksi takdirde bugün yaşadığı ekonomik krizden çıkamayacağı gibi, daha da beter gelişmelerle karşı karşıya kalabilir. Biz Türk milletine yönelik bu suikastı engelleme konusunda kararlıyız. Kastamonu’da da başlattığımız Suriyelilerin Suriye dönmesi için başlattığımız 10 milyon imza kampanyası içinde destek isteyeceğiz. Şu ana kadar 120 bin civarında imza topladık. Toplamaya devam ediyoruz. Her ilimize belirli bir kota verdik. Bütün Türkiye’de de stantlarımızı koyarak, imza toplamaya başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ son olarak, “Biz Kastamonu’da gerçek Türk milliyetçisi potansiyelini siyasete taşımayı, Kastamonu’yu da örtülü istila konusunda en güçlü direniş merkezi haline getirmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki süreçte de buraya sık sık gelerek, çalışmalar içinde bulunacağız” dedi.

Ümit Özdağ, basın toplantısının ardından esnaf ziyaretinde bulunarak, kampanyaları hakkında bilgi verdi. Akabinde Zafer Partisi İl Başkanlığı’nın açılışını gerçekleştiren Ümit Özdağ, il teşkilatına çalışmalarında başarılar diledi.

 

Cengiz MUHZİROĞLU (Kastamonu Gazetesi)

Comments are closed.