Ümit Özdağ Açıkladı; 900 binden fazla Suriyeliye vatandaşlık verildi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında korkunç tabloyu gözler önüne serdi. Özdağ, 900 binden fazla Suriyeliye Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı verildiğini söyledi.

Ekonomik kriz ile birlikte önümüzdeki seçimde AKP’nin seçimi kazanamayacağını ifade eden Özdağ, iktidarın yeni stratejisinin de vatandaşlık verilen Suriyeliler olduğuna dikkat çekti. Suriyelilere verilen vatandaşlık sayılarının tehlikeli boyutlara ulaştığını açıklayan Özdağ, bu durum Türk milletinin egemenlik haklarının elinden alınması olduğunu belirtti.

Özdağ şu ifadeleri kullandı;

“AKP, yüz binlerce Suriyeliye seçimlerde oy kullanabilmeleri için vatandaşlık veriyor. Önce paranızı verdiler şimdi vatandaşlık vererek vatanınızı veriyorlar. Eskiden bir yabancıya vatandaşlık verildiği zaman bu karar Resmi Gazete’de yayınlanırdı. Ancak Suriyeliler Türk vatandaşlığına alındığından beri vatandaşlık verilenlerin isimleri Resmi Gazete’de yayınlanmıyor. Çünkü AKP Türk halkından ne kadar kişiye vatandaşlık verdikleri bilgisini büyük bir sır olarak saklıyor.
Milletvekilleri sorduğu zaman ya geçiştiriyorlar ya da 220 bin gibi bir rakam verip gerçekleri gizliyorlar. Ben de gerçek sayısı öğrenmek için bir çok girişimde bulundum ve farklı tarihlerde değişik kaynaklardan değişik rakamlara ulaştım. Çok tedbirli davrandığım için Sonuç olarak vatandaşlık verilen Suriyeli sayısının en az 900 bin civarında olduğu bilgisine ulaştım. Tekrar ediyorum. 900 bin. Ve vatandaşlık verilmeye devam ediliyor.
Değerli Türk halkı,
Suriyelilere vatandaşlık verilmesi Türk halkının elinden egemenlik hakkını almak demektir. Onları Türkiye’nin kaderi üzerinde hak sahibi yapmak demektir. Hep paramızı Suriyelilere harcıyorsunuz hem vatanımıza ortak ediyorsunuz. Tarih böyle büyük bir rezalet görmedi. Hem de Suriyeliler ülkelerine dönsün diye imza kampanyası düzenlememizi yasaklıyorsunuz.

Büyük Türk Milleti,

Bu rezaleti protesto etmek için Suriyelilerin Suriye’ye dönmesi için 10 milyon imza toplamak istedik. İç İşleri Bakanlığı yasalara aykırı şekilde imza toplamak için stand kurmamızı yasakladı.

Değerli basın mensupları,

Türk halkına bu tarihin en büyük ekonomik ve milli rezaletine tepkisini sandıkta göstermesi gerektiğini özellikle ifade etmek istiyorum. Çünkü bu iktidar Türk halkının demokratik hakkını kullanmasını engellemek için protestoları araya sokacağı yasa dışı unsurlar ile tahrik etmekte çok mahirdir.

Öte yandan her şeye rağmen barışçıl protesto hakkını kullanmak isteyen vatandaşlarımıza karşı polisimizi özellikle sevgi dolu davranmaya davet ediyorum.

Buradan iktidara da seslenmek istiyorum.

Yarın Suriyeli çakma vatandaşların oyları ile seçim kazanmayı düşünüyor hayal kuruyorsanız, bilin ki Türk Milleti size sandıkta yaşamınızın en büyük kabusunu yaşatacaktır.“

Comments are closed.